Emulpar 940 EC w szkółkach roślin ozdobnych  wczesną wiosną

   

            W produkcji szkółkarskiej drzew i krzewów ozdobnych znajduje się bogaty i zróżnicowany asortyment roślin, co sprzyja zasiedlaniu i rozwojowi wielu szkodników należących do roztoczy i owadów. W znaczny sposób można je ograniczyć niszcząc ich stadia zimujące poprzez opryskiwanie roślin preparatem Emulpar 940 EC na bazie oleju rydzowego.

Zakres zwalczanych szkodników przy wczesno-wiosennym stosowaniu

    szkodniki , które zimują w formie jaj np.:
  • przędziorek bukszpanowiec
  • przędziorek wierzbowiec
  • przędziorek sosnowiec

2. szkodniki zimujące w formie larw np.:

  • ochojnik świerkowo-modrzewiowy
  • ochojnik sosnowy
  • tarcznik jodłowiec

Prawidłowy termin stosowania preparatu Emulpar 940 EC:

Zabieg preparatem Emulpar 940EC powinien być ściśle związany ze stadium rozwojowym zwalczanego szkodnika. Olej rydzowy znajdujący się w preparacie działa mechanicznie w zwalczaniu jaj. Powoduje ograniczenie lub uniemożliwienie wymiany gazowej- oddychania larw próbujących się wykluć, wskutek czego giną. Dlatego optymalnym momentem na wykonanie zabiegu , jest początek tego procesu. Zabieg wykonany tuż przed wylęgiem larw lub na początku , daje najlepsze rezultaty. Zbyt wczesne zabiegi olejowe- faza bezlistna odznaczają się mniejszą skutecznością w przypadku powyższych agrofagów, ze względu na częściowe straty preparatu do momentu rozpoczęcia wylęgu larw.

Technika opryskiwania oraz warunki pogodowe podczas i po zabiegu preparatem Emulpar 940 EC:

Ze względu na wymagane idealne pokrycie wszystkich pędów (szczególnie rozwidleń, kątów w których złożone są jaja) zalecane jest stosowanie dużej ilości cieczy roboczej.

W miarę możliwości, zabieg najlepiej wykonać w suchy i ciepły dzień, oraz po zabiegu następne dni powinny być suche, ciepłe i bez przymrozków.

Mieszanie preparatu Emulpar 940 EC z innymi preparatami:

Nie zaleca się wykonywania mieszanin zbiornikowych preparatu Emulpar 940 EC z innymi produktami , ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia fitotoksyczności.

Wyjątkiem są zabiegi w fazie pękania pąków. Wtedy preparat można pomieszać z siarką, w celu zwalczania szpecieli.

W celu zamówienia preparatu  i uzyskania szczegółów dotyczących stosowania zapraszamy do kontaktu z doradcą . Dane w zakładce Kontakt.